چند روزی بیش نیست که از واقعه ی مرگ دو نوجوان کولبر برادر در مرز مریوان اطلاع یافتیم .واقعه ای که دل هر درد کشیده ای را به درد می آورد. از قانون کار کودکان بگذریم. راست یا دروغ می گویند کودکان زیر سن خاصی ممنوعیت قانونی دارند که کار و منبع در آمد خانواده را متکفل شوند.

هیچ پدر و مادری وجود ندارد که از دسترنج کودکان خورد سال خود امرار معاش کنند ، مگر آنکه کارد تبعیض اقتصادی از استخوان آنان عبور کرده باشد. کودکانی که باید به بازیگوشی کودکانه خود بپردازند و همچون هرکودک معصومی به اقسام تفننات مشغول شود باید کوله ای که شاید چند برابر وزنش باشد بر دوش کشد، شاید لقمه نانی برای پدری چشم به راه یا مادری شکم به پشت چسبیده و یا خواهر و برادری با چشمان در انتظار مشتاق ورود برادران خود بادستی پر از لقمه نانی خشک به در باشد.

در قوانین اسلام و سیره نبوی و علوی این کودکان باید با شیطنت کودکانه خود به تعلیم و قوانین رقابت در اقتصاد برای آینده مشغول باشند ، نه بدون تجربه راهی کسب در آمد.آیا اگر رسول مکرم اسلام(ص) و امیر مومنان (ع) در این عصر حاضر باشند که هستند در باره ی این واقعه ی غم انگیز چه خواهند گفت . چه کار خواهند کرد؟

آنجا که مولای متقیان در نهج البلاغه خود را به تشبیه می کند و ابراز می دارد من نیستم که هم من علف من باشد و شریک غم درد مندان نباشم و در گرسنگی آنها سهمی نداشته باشم آیا به آن امام رئوف تبعیت کردیم که فرهاد شیرین بیان و آزاد آزاد مردان در عنفوان جوانی در گرداب کولاکی ناخواسته که ثمره سوء مدیریت و اشرافی گری برخی مسرفان برای لقمه نانی در حسرت گرمای گرم آغوش پدر و مادری به انجمادی تلخ فرو روند.

تدبیر حکم می کند که حتی اگر قرار بر این باشد که نونهالان ما رهسپار میدان اقتصاد شوند اصولی و با منطقی قابل پذیرش وارد گردند. ای علی! ای صدای عدالت در حلقوم! ای زجرکشیده ی جفا! ای کسی که از در آوردن خلال از پای زنی یهودی که تمام تلاش خود را برای نابودی دین نوپای اسلام به کار گرفتند فریاد کشیدی و غریدی و جدا شدن روح از کالبد انسان را در این باره قابل سرزنش ندانستی سر از قبر بر دار.

این با رخلخال از پای زن یهودی خارج نشد ، اما کمر نونهالانی از امت پیامبر اسلام زیر فشار بی عدالتی و فقر شکست و این در حالی است که اموال و انفالی که حق تمام مردم این مرز و بوم است در کیسه تعدادی مسلمان نمای از خدا بی خبر سرازیر می شود.یادشادشان جاودان باد.

کودکان ,اسلام ,نانی ,لقمه ,مادری ,واقعه ,لقمه نانی منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

امیرعباس جعفرپور وبسایت محرم خرید گن لاغری | gen arena نت آهنگ فروشگاه gigr زیبایی و سلامتی چاپ و بسته بندی دانلود کتاب های پی دی اف PDF اراجیف های ذهن من